Z książką na Ty

W ostatnim czasie przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Bytyniu brały udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Z książką na Ty”.
W grupie 3,4-latków wykorzystałam serię książek o Kici Koci, przezabawnej kotce oraz jej grupie przyjaciół. Maluchy wysłuchały jednej książki z tej serii pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Słuchały z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy. Po skończonej bajce odbyła się pogadanka na temat tego jak zostać czytelnikiem biblioteki, co można robić w bibliotece, oprócz wypożyczania książek.
Grupa 5,6-latków poznała historię Michaliny, która powtarzała „Nie lubię książek – koniec kropka”, aż do momentu, gdy sama trafiła do jednej z nich. Po wysłuchaniu opowieści wywiązała się pogadanka o zaletach czytania książek. Starszaki stworzyły również kodeks właściwego korzystania z książek.
Nieodłącznym elementem zajęć w obu grupach była kolorowa walizka, w której znajdowały się… książki. Dzieci mogły zapoznać się z wieloma rodzajami książek, różniącymi się wielkością, kolorem kartek czy zawartością.
Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał odznakę „Przyjaciel książek” oraz wykonał zakładkę do książki.

Olga Kaczmarek

Opublikowano w Biblioteka, Oddziały przedszkolne.