Projekt „Czytam sobie EKO”

W kwietniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w projekcie bibliotecznym pt. „Czytam sobie EKO”. Celem projektu było uwrażliwienie na stan natury, zachęcenie do dbania o środowisko oraz rozwijanie nawyku czytania poprzez promocje ciekawych pozycji książkowych. W trakcie zajęć uczniowie poznali i utrwalili wiedzę na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci, oszczędzania wody oraz korzyści płynących z sadzenia drzew. Nieodłącznym elementem każdych zajęć było czytanie książek z serii „Czytam sobie”  Wydawnictwa Egmont, pogadanka oraz interaktywne ćwiczenia. Dodatkowo uczniowie wykonywali pracę plastyczną – Eko-zwierzaka – z materiałów przeznaczonych do recyklingu,a także zamienili się w lokalnych fotografów, którzy poszukiwali ciekawych okazów drzew w swojej okolicy.
Podsumowanie projektu nastąpi po powrocie do nauki stacjonarnej.

Olga Kaczmarek

Opublikowano w Biblioteka, Szkoła Podstawowa.