W dniach od 17 do 21 lutego 2020 roku uczniowie klasy VI i VII wraz z panią Anną Skrodzką i panem Łukaszem Dorocinkowskim przebywali w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Turnus przebiegał pod hasłem „Wędrując ku dorosłości, kochać i być kochanym”. Dzieci brały udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień oraz zajęciach rozwijających kluczowe umiejętności życiowe. Nazwy zrealizowanych treści to:
– nasze uczucia,
– tolerancja – co trudno, a co łatwo zaakceptować,
– sport to zdrowie,
– chwila dla podniebienie – mini kurs gotowania,
– profilaktyka uzależnienia od komputera i Internetu,
– profilaktyka alkoholizmu,
– profilaktyka nikotynizmu,
– profilaktyka agresji i przemocy + rozwiązywanie konfliktów,
– zajęcia z pierwszej pomocy,
– radzenie sobie ze stresem,
– asertywność – sztuka odmawiania, indywidualność czy konformizm,
– nauka i pasja, czyli jak zorganizować swój czas,
– uczestnictwo w grupie + rozwijanie umiejętności komunikacji,
– podejmowanie decyzji.
W przerwach między zajęciami dzieci miały do dyspozycji: siłownię, stół bilardowy, stół do ping ponga, boisko sportowe oraz świetlicę.
Zajęcia przeprowadzone w Centrum Profilaktyki Uzależnień z pewnością przyczynią się do realizacji działań profilaktycznych podjętych w naszej szkole.
Anna Skrodzka
Łukasz Dorocinkowski















