Sportowe zabawy

We wtorek klasa II i IV w ramach lekcji wychowania fizycznego i projektu „Aktywna szkoła”  wzięły udział we wspólnej zabawie. Nauczyciele prowadzący wf poprowadzili podchody. Klasa II wyruszyła śladami strzałek, żeby rozwiązać zadania, które przygotowała dla nich klasa IV. Zadania były różne: liczenie, szukanie różnych rzeczy, zamiana ubrań a nawet przyniesienie jajka. Wszystkie polecenia udało nam się wykonać. Zabawa była wspaniała. Klasa IV przygotowała dla nas miłą, słodką niespodziankę na zakończenie.  Umówiliśmy się na rewanż, znowu będzie mnóstwo zabawy i śmiechu.
Środa był dniem tańca. Dziewczynki z naszej klasy z wielką przyjemnością wzięły udział w tanecznej przerwie. Chłopcy jednak woleli spędzić ten czas również aktywnie, ale  bawiąc się na dworze.
W piątek uczniowie klasy II podjęli się kolejnego sportowego wyzwania. Tym razem bawiliśmy się z klasą III. Nasze zadanie polegało na przeciąganiu liny. Były trzy rundy. Udało nam się wygrać 3:0.
Dziękujemy klasie III i IV  i koordynatorom projektu „Aktywna szkoła” za super zabawę.

Danuta Łuczak

 

Opublikowano w Szkoła Podstawowa.