Wycieczka do biblioteki

W piątek 13 maja dzieci z grupy Pszczółki wybrały się do gminnej Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani bibliotekarka również przeczytała nam książki oraz pokazała jak wiele jest  gatunków książek dla dzieci.
W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki podarowały kwiatka i laurkę ze słowami wdzięczności.  Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy.

Karolina Majewska

Opublikowano w Przedszkole.