Klasa 1 w świątecznym nastroju

Ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną klasa I spędziła na poznawaniu zwyczajów wielkanocnych. Rozmawiała o istocie obchodzenia świąt Wielkanocnych, przypomniała sobie historię zmartwychwstania Jezusa
i dowiedziała się czego symbolem są potrawy  w koszyku wielkanocnym. Podczas zajęć dzieci kodowały, rozwiązywały zagadki, opisywały, słuchały okolicznościowych piosenek, dodatkowo wykonywały ozdoby i  kartki świąteczne. Ważnym momentem w tym dniu było również okazywanie sobie życzliwości, podczas składania świątecznych życzeń.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę , aby Zmartwychwstały Chrystus dał nam siły w pokonywaniu codziennych trudności, dużo zdrowia oraz radość z każdej chwili bycia razem z rodziną i  przyjaciółmi.

Danuta Łuczak

Opublikowano w Szkoła Podstawowa.